Biseksualność mężczyzn

Według wielu badaczy w ewolucji człowieka istniał dość spójny dobór biseksualności u mężczyzn. Jeśli mają rację, to, dlaczego odsetek biseksualnych mężczyzn we współczesnych populacjach jest niewielki? Po przeanalizowaniu wyników wielu badań dotyczących biseksualności u mężczyzn, seksuolodzy potwierdzili, że są mężczyźni, których w różnym stopniu podniecają osoby różnej płci. Jednak większość badanych skłaniała się bardziej ku jednej płci, wydaje się, że niewielu mężczyzn jest tak samo podnieconych zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.

Biseksualność mężczyzn

Niektórzy sceptycy kwestionują istnienie biseksualności u mężczyzn. Według nich monoseksualni mężczyźni mogą twierdzić, że pociągają ich zarówno mężczyźni, jak i kobiety z różnych powodów. Na przykład niektórzy uważają, że homoseksualiści mogą nazywać siebie biseksualistami i mieć intymne relacje z kobietami z powodu presji społecznej sprzyjającej heteroseksualności.

W odpowiedzi na wątpiących, niektórzy seksuolodzy stwierdził, że ludzi nie można podzielić na dwie nienakładające się na siebie grupy i że seksualność to rozszerzona skala. Opracowano skalę orientacji seksualnej, w której zero i sześć to ścisła heteroseksualność i homoseksualizm, a trzy to czysta biseksualność, w której osoba jest w równym stopniu podniecona zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.

Badania nad biseksualnością mężczyzn

Najczęstszą metodą w seksuologii, na podstawie, której ludzie są klasyfikowani, jest subiektywna ocena własnej orientacji. Istnieje kilka wiarygodnych sposobów eksperymentalnego przetestowania samoopisu, ale tak jest. Jednym z przydatnych narzędzi jest tensometr wokół penisa, który mierzy, jak bardzo penis jest zdeformowany i jak bardzo mężczyzna jest podniecony. Należy tutaj zauważyć, że w przypadku mężczyzn pociąg seksualny (podniecenie) do mężczyzn i kobiet jest uważany za równoważny z orientacją seksualną, ale w przypadku kobiet nie jest to takie proste, one jednakowo pobudzane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.

Pomimo istnienia rzetelnej metody fizjologicznej, niewiele jest badań nad męską seksualnością z jej wykorzystaniem, przeprowadzono je na małych próbkach, a wyniki były sprzeczne. Psychologowie połączyli wyniki wcześniejszych badań nad biseksualnością mężczyzn, aby przeprowadzić badanie. W zastosowanym eksperymencie sprawdzono, czy rozkład badanych odpowiada pobudzeniu dla różnych bodźców (mężczyzn lub kobiet) w zależności od samoopisu lub poziomu erekcji. Maksymalną różnicę między pociągiem do różnych płci odnotowano u osób heteroseksualnych i homoseksualnych. Ponadto naukowcy odnotowali u osób biseksualnych poziom pobudzenia do jednej z płci średnio 2,6 razy większy niż do drugiej. U osób samotnych wskaźnik ten różni się dziesięciokrotnie.

Sugeruje to, że istnieje preferencja dla określonej płci. Jednocześnie psychologowie sugerują, że biseksualnych mężczyzn, którzy są w równym stopniu podnieceni zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, jest tak naprawdę niewielu. Wyniki badania potwierdzają, że, możliwy jest inny poziom pobudzenia do obu płci u mężczyzn. Okazało się, że homoseksualiści i heteroseksualiści są równie szczęśliwi w związkach, ale poziom dobrostanu rodzinnego osób biseksualnych był stosunkowo niski.

Na pierwszy rzut oka biseksualność przypomina stan znajdujący się pomiędzy dwoma przeciwstawnymi światami: heteroseksualnością i homoseksualizmem. Jednak nie wszystko jest takie proste. Biseksualność to nic innego jak tendencja obecna w każdym z nas, niezależnie od płci, i może być postrzegana, jako odrębny i autonomiczny sposób wyrażania seksualności.

Jak budzi się biseksualność?

Osoby biseksualne zwykle zaczynają, jako młodzi ludzie przechodzący przez okres zmienności, biorąc pod uwagę, że orientacja seksualna lub równowaga emocjonalna są bardziej wyimaginowanym problemem, wyimaginowanym niż aktywnym. Aby zrozumieć intymne uczucia, muszą poczekać do dojrzałości. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze, z czasem zauważą zaburzenia erekcji u partnerów płci przeciwnej. Po drugie, będą reprezentowane przez pragnienia i fantazje, które są dla nich uważane za normalne, związane głównie z seksem oralnym i analnym, z osobami tej samej płci. Po chwili stwierdzając, że mogą w pełni zaspokoić te intymne przyjemności (tak, jak chcą) i czują się bardzo dobrze, nie będą chcieli się zmieniać. A nawet gdyby chcieli, nie mogli.

Add Comment