Czy otyłość może stanowić przyczynę męskich problemów ze wzwodem?

Nazbyt dużą ilość tłuszczu, brak ruchu, dieta – to najlepsza recepta na spadek seksualnej sprawności u panów. Nie chodzi tutaj tylko o pewność siebie i samopoczucie, ale również o czysto fizjologiczne kwestię – otyłość ma bowiem bardzo niekorzystny wpływ na układ krążenia, a a co za tym idzie również na czynności erekcyjne. Mężczyźni mający dużą nadwagę i otyli, zwykle nie kojarzą się nam z demonami w sprawach seksualnych. Ciągle przypisywane są im (w takim wypadku niesłusznie) mniejsze, aniżeli u innych osób przyrodzenie i znacznie słabsza erekcja. Niestety o ile wielkość penisa nie ma zupełnie związku z kilogramami, o tyle sprawność seksualna – już z całą pewnością.

Związek otyłości i dysfunkcji seksualnych

Nazbyt duże ilości tkanki tłuszczowej działają w sposób destrukcyjny na układ naczyniowo-sercowy. W badaniach zostało udowodnione, że otyłość prowadzi bezpośrednio do niszczenia nabłonka, za pomocą którego wyścielone są krwionośne naczynia. Tymczasem to właśnie wymieniony nabłonek odpowiada za wydzielanie się tlenku azotu. Molekuł ten jest przyczyną rozluźnienia mięśni gładkich w członku – procesu niezbędnego, żeby jamiste ciała prącia napełniały się właściwą ilością krwi i mogła wystąpić erekcja.

Otyłość na ogół związana jest z wysokotłuszczową dietą i brakiem jakiejkolwiek fizycznej aktywności. Oba wymienione czynniki prowadzą w prostej linii do wzrostu stężenia krążącego we krwi cholesterolu, jak i zwężenia krwionośnych naczyń. Stąd już wyłącznie krok do tętniczego nadciśnienia albo też miażdżycy. Bardzo destrukcyjne działanie na erekcję ma miażdżyca – może prowadzić do zawału naczyń krwionośnych, które prowadzą do penisa, a co za tym idzie uniemożliwiać napływ krwi do jamistych ciał w prąciu.

Jak przebiega leczenie zaburzeń erekcji?

Żeby móc w sposób skuteczny pozbyć się kłopotów z potencją, najlepiej będzie udać się do lekarza specjalisty. W wypadku otyłych panów, nawet wybrane ćwiczenia fizyczne mogą nie być wskazane – na przykład zbyt forsujące treningu na siłowni, czy też bieganie, które niezwykle obciąża ich stawy. Z początku lekarz może przepisywać pacjentowi leki na poprawę potencji, na przykład Cialis czy też Kamagrę. Działanie tego typu specyfików opiera się na zwiększaniu produkcji tlenku azotu w nabłonku.

Nie można jednakże poprzestać na odblokowywaniu zaburzonych mechanizmów erekcji. Niezbędna będzie w tym wypadku zmiana stylu życia i zredukowanie nadprogramowych kilogramów. Jeżeli zaniedbamy te kwestie, kłopoty z potencją okażą się być jedynie wierzchołkiem lodowej góry. Otyłość bowiem prowadzi nie tylko do powstawania miażdżycy czy też nadciśnienia tętniczego, ale również cukrzycy, chorób serca, zaburzeń hormonalnych i niewydolności nerek.

Jak przebiega poprawa seksualnych funkcji?

Liczne badania pokazały, iż utrata 10 procent masy ciała nie tylko poprawi męską seksualną sprawność, ale również doprowadzi do zwiększenia libido i przyczyni się do odczuwania większej satysfakcji obu kochanków. Toczenie walki z otyłością ma również duży wpływ na psychikę panów. Świadomość zwiększania się ich atrakcyjności, jak i kontrolowania własnego ciała podnosi u nich samoocenę. Mężczyźni przez to chętniej dążą do zbliżeń, zaś zwiększenie się częstotliwości stosunków ma pozytywny wpływ nie tylko na samo libido, ale również na ogólny stan zdrowia. Toczenie walki z otyłością nie jest łatwe, niemniej jednak zdecydowanie warto się na nią zdobywać. Lepsze samopoczucie i zdrowie, jak również wyższa samoocena to same korzyści, które mają wpływ na podniesienie jakości własnego życia.

Add Comment