Dlaczego warto jak najszybciej rzucić palenie?

Generalnie chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że palenie jest bardzo niezdrowe. Czy jednak takie używki mają wpływ na erekcję? Jak to wszystko wygląda w praktyce? Dowiedz się tego z dzisiejszego artykułu!

Palenie a problemy ze sprawnością seksualną…

Na początek ważny komunikat. Nigdzie nie zostało stwierdzone, że palenie prowadzi do impotencji. Są jednak przesłanki sugerujące, że papierosy negatywnie wpływają na nasze życie intymne. Statystyki dowodzą, że zdecydowana większość osób, które zgłaszają się z rozmaitymi kłopotami np. do doświadczonych urologów, przyznaje, że palą. Trzeba wyraźnie podkreślić, że papierosy nie są bezpośrednią przyczyną występowania problemów łóżkowych.

Warto mieć jednak na uwadze na to, że palenie sprzyja takim kłopotom. Jeśli ktoś chce działać profilaktycznie, to powinien jak najszybciej skończyć z tym nałogiem. Nie da się też ukryć, że papierosy negatywnie wpływają tak naprawdę na rozmaite obszary naszego ciała. Jeśli zatem nie będziesz palił, to zyskasz na tym na różnych płaszczyznach.

Kiedy papierosy są szczególnie groźne?

Wiesz już, że nie zostało udowodnione, iż palenie na 100% powoduje problemy z potencją. Trzeba jednak wyjaśnić, że nieprzypadkowo wśród osób narzekających na kłopoty z erekcją jest sporo palaczy. Dużo ekspertów sugeruje zatem, żeby jak najszybciej skończyć z tym nałogiem. Kiedy zaś papierosy są szczególnie groźne? Jeśli dana osoba pali ich sporo i przez dłuższy okres. Wtedy negatywne skutki mogą stopniowo przybierać na sile.

Nie jest tak, że np. kłopoty z erekcją zawsze będą dawały o sobie znać po wypaleniu kilku czy kilkunastu papierosów. Czasami na takie problemy trzeba poczekać. Nie da się zatem ukryć, że nałogowi palacze mocno ryzykują. Najczęściej mówi się o tym, że papierosy negatywnie wpływają na płuca, kondycję fizyczną itp. Regularność na tym polu prędzej czy później (najprawdopodobniej) odbije się także na sferze łóżkowej.

W jaki sposób działa nikotyna?

Na pewno interesuje Cię to, w jaki sposób działają w ogóle papierosy na organizm człowieka – pod tym względem. W papierosach jest zawarta nikotyna. Jedna „fajka” zawiera przeciętnie od 15 g do nawet 20 g tej substancji. Należy podkreślić, że nikotyna ma bardzo zgubny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Także pod kątem problemów z erekcją… Przede wszystkim nikotyna negatywnie oddziałuje na układ naczyniowy. To zaś właśnie od niego zależy zdolność do bezproblemowej erekcji.

Jeśli układ naczyniowy nie będzie działał prawidłowo, to niestety trzeba liczyć się z tym, że prawność seksualna nie będzie optymalna. To zaś prowadzi do niższej samooceny, która ma wpływ na brak sukcesów (nie tylko w życiu prywatnym, ale także zawodowym). Jak jednak dokładnie działa nikotyna na układ naczyniowy? Substancja zawarta w szkodliwych papierosach zwęża naczynia krwionośne. To nie wszystko. Dodatkowo nikotyna jest odpowiedzialna za dużo mniej swobodny przepływ krwi. Prowadzi to zaś do tego, że dana osoba zaczyna mieć coraz większe problemy ze wzwodem.

Dlaczego jeszcze rzucić palenie?

Papierosy powodują nie tylko kłopoty z życiem seksualnym. Szczególnie jeśli ten nałóg jest obecny dość długo w naszym życiu… Dodatkowo trzeba liczyć się z wieloma innymi, poważnymi konsekwencjami. Chodzi m.in. o przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, astmę oskrzelową, rozedmę płuc… Palenie prowadzi do problemów z sercem i nadmiernym cholesterolem. Dodatkowo trzeba liczyć się z żółtymi zębami, co nie wygląda zbyt estetycznie. Jest zatem wiele argumentów, by raz na zawsze rozstać się z tym nałogiem.

Add Comment