Jak się przygotować do seksu po długiej przerwie?

Brak partnera na stałe to dla wielu osób będących singlami po prostu konieczność abstynencji seksualnej. Czasami może ona trwać wiele miesięcy, a czasami nawet i kilkanaście lat. Nic zatem dziwnego, iż seks po tak długiej przerwie budzi niepokój i pewne obawy. W świecie, który zdaje się nie mieć w ogóle żadnych blokad, tego typu postawa może się wydać bardzo odosobniona. Okazuje się jednakże, iż takiego typu wątpliwości ma całkiem sporo osób.

Abstynencja seksualna

Aktywność seksualna po długiej przerwie może być nawet bardziej stresująca, aniżeli odbywanie inicjacji. Napięcie ulega pogłębieniu, jeżeli od ostatnich erotycznych doświadczeń przybyło nam niestety zmarszczek, kilogramów i lat. Obawiamy się nie odbycia samego aktu seksualnego, ale tego, w jaki sposób wypadniemy w oczach swojego nowego partnera. Czy będzie nas poddawał ocenie? Porównywał ze swoimi poprzednimi partnerkami? Czy skomentuje mankamenty naszej urody i ciała? Czym więcej będziemy o tym myśleć, tym większy odczuwany przez nas stres. Przygotowanie do odbycia zbliżenia wymaga zatem głównie rozprawienia się ze swoimi własnymi emocjami.

Czego obawiają się kobiety?

Panie, które przez dłuższy czas nie miały w ogóle seksualnego partnera, mogą stracić swoje poczucie atrakcyjności. Nadprogramowe kilogramy, wszelakie zmiany obecne na skórze, rozstępy powstałe po porodach – to kwestie, których z pewnością nie było w okresie młodości, a które obecnie mogą odebrać skutecznie pewność siebie. Strach mogą budzić również preferencje indywidualne. Przykładowo pani wychowana w bardzo konserwatywnej rodzinie, może do kwestii łóżkowych podchodzić z dużą dozą nieśmiałości. Jak może ona wytłumaczyć swojemu nowemu partnerowi, iż woli się kochać, kiedy w pokoju zgaszone jest światło? Czym więcej będzie tego typu dylematów, tym większy strach przed zbliżeniem po długiej przerwie.

Czego obawiają się panowie?

Panowie dużo rzadziej dostrzegają problem we własnym wyglądzie. Obawiają się jednakże tego, czy nadal są sprawni seksualnie. Seks po dłuższej przerwie, niesie ze sobą ryzyko występowania przedwczesnych wytrysków – kłopotu pojawiającego się dużo częściej, aniżeli panom się to wydaje. W przypadku silnego stresu wywołanego dużymi oczekiwaniami wobec siebie samych, mogą nawet występować zaburzenia erekcji, na przykład zanikający wzwód w czasie aktywności seksualnej.

Nasz drugi pierwszy raz

Żeby móc zminimalizować stres mający związek z aktywnością seksualną po długiej przerwie, warto dać sobie samemu prawo do niezakończenia zbliżenia konkretnym efektem. Jeżeli będziemy potrafili skupić się na drugiej połówce i łączącej nas relacji, znacznie łatwiej będziemy się mogli zrelaksować i cieszyć zupełnie nową sferą intymną. Warto, abyśmy sobie uświadomili, iż jeżeli partner pragnie uprawiać z nami seks, to jesteśmy dla niego atrakcyjni. Pomocny w zaakceptowaniu swojego ciała jest również regularnie uprawiany sport – nie chodzi tutaj nawet o wyrzeźbienie swojej sylwetki, ale o tworzenie lepszego kontaktu z ciałem.

Mężczyźni znajdujący się pod wpływem dużego stresu związanego z tworzonym w ich wyobraźni wizerunkiem przyszłego niepowodzenia w sypialni, mogą zawsze sięgnąć po leki na poprawę potencji. Tym bardziej, jeżeli w przeszłości mieli oni pewne epizody z zaburzeniami erekcji. Najlepiej będzie oczywiście skonsultować się w tej materii ze specjalistą. Środki typu Kamagra czy też Viagra działają w sposób doraźny – możliwe jest zatem przyjęcie wyłącznie jednej tabletki, a kiedy strach mający związek z aktywnością seksualną po dłuższej przerwie już minie – po prostu ich odstawienie bez żadnych konsekwencji.

Add Comment